Zpráva z Agáty

Užívání jarních dnů: Venkovní grilování v Domě u Agáty 

Snažíme se obyvatelům Domu u Agáty co nejvíce zpestřit jejich běžné dny, a proto organizujeme různé aktivity v rámci kterých mohou zkoušet nové věci nebo společně trávit čas. Ať už jde o podzimní tvoření barevného listí s děti z mateřské školy nebo návštěvu Mikuláše a jeho družiny v prosinci, senioři se při těchto činnostech vždy dobře baví. Teď přišlo jaro a bylo potřeba ho pořádně přivítat. Obyvatelé domova už se učili tvořit květinové dekorace a barvili vajíčka, a tak byl čas na více odpočinkový program. S nápadem nakonec přišel údržbář Vladimír. Byla grilovačka!

Ve čtvrtek 2. 5. se v Domě u Agáty konalo venkovní grilování, které vymyslel Vladimír, aby si senioři užili příjemného slunce a naladili se venku společně na jaro. Chtěli jsme pro obyvatele domova uspořádat pohodovou společnou zábavu a dopřát jim prostor k odpočinku.  

Zaměstnanci domova na dvorku připravili oheň v menším přenosném grilu, aby bylo kde opékat. Další pečovatelé nařezali buřty, nakrájeli chléb a nachystali hořčici pro extra chuť. Kolem druhé hodiny odpoledne se senioři vydali z domova ven. Posadili se na dřevěné lavičky anebo zaparkovali své vozíky tak, aby seděli v blízkosti ostatních. 

Práci u grilu zastal průkopník nápadu, Vladimír. Na roštu opékal buřty, které poté seniorům roznášely pečovatelky na papírových táccích. Všichni obyvatelé domova si grilované buřty náležitě vychutnávali a pochvalovali. Aby to byla grilovačka se vším všudy, nezapomnělo se ani na nápoje. Senioři dostali k buřtu i pivo, které v průběhu odpoledne popíjeli. 

Atmosféra venku byla uvolněná, senioři si povídali a užívali si krásného jarního počasí. Na grilovačku zavítala i spolumajitelka Domu u Agáty, Ilona Kněžínková, která společně s dalším personálem bavila obyvatele domova. Všichni tak zažili odpoledne plné smíchu a dobré nálady. Po grilování proběhlo i focení, aby si senioři mohli tyto okamžiky připomenout. Byl to krásný jarní den a my jsme moc rádi, že jsme ho mohli prožít s našimi klienty.