Ohlas klienta

Iryna K. – studentka Ošetřovatelství 3.LF UK

Měla jsem možnost plnit odbornou praxi v Domově u Agáty. Dům u Agáty se nachází v městské části Praha 5 Řeporyje, v blízkosti Prokopského údolí. Je to docela nové zařízení, luxusní, třípodlažní dům s moderním interiérem a krásnou přírodou kolem. Dům u Agáty je soukromé zařízení, které poskytuje sociální služby pro seniory, osoby se zdravotním postižením, lidem se sníženou soběstačností a odlehčovací služby.

Každé patro v domě se liší jinou barvou. Je to docela výhoda pro orientaci v místnosti pro klienty. V domově jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Celková kapacita lůžek je 47. Pokoje jsou plně vybavené s vlastním sociálním zařízením. V každém pokoji se nachází elektricky polohovatelné lůžko se stolečkem s jídelní deskou, jídelní stůl a židle, šatní skříň, chladnička, televizor. Součástí koupelny je sprchový kout se sedátkem, umyvadlo se zrcadlem, police na hygienické potřeby a WC s opěrkami. Také většina pokojů má přímý vstup na zahradu nebo prostornou terasu s krásným výhledem do okolní přírody. NA každém z podlaží domu jsou místnosti určené pro denní aktivity klientů a příjemné pro posezení s jejich návštěvami. V přízemí je jídelna s pianem, kde se provádí ještě nějaké společné hry a jiné kulturní akce.

Dům u Agáty je takové laskavé, rodinné prostředí, které poskytuje kvalitní péči 24 hodin denně. V takovém zařízení jsem byla poprvé a hodnotím jej velice kladně. Profesionální péče a individuální přístup ke každému klientovi je opravdu neskutečný. Během dne klienti mají spoustu aktivit. Moc mě překvapilo, že zdravotní stav některých klientů se v tomto zařízení opravdu zlepšil. To kvůli rehabilitaci, kterou profesionálně poskytuje ergoterapeutka. Ona se opravdu stará o každého a má svůj profesionální přístup ke každému. Umí pracovat s lidmi a ten výsledek rehabilitace se oravdu projevuje. Aktivity v zařízení jsou různé, docela zajímavé i pro mě a občas se mění. Moc mě překvapila akce s dětmi, kde klienti spolu s dětmi ze školky vyráběli zimní svetr. Bylo to moc milé a laskavé prostředí. Zážitek pro všechny.

Celkem bych zhodnotila praxi dobře. Tyto dva týdny rychle utekly a rozloučení se zařízením bylo opravdu moc smutné. Svoje cíle a očekávání od praxe jsem celkem splnila. Velice jsem ráda, že jsem měla možnost absolvovat tady svoji zimní praxi. Doufám, že letní praxi budu mít možnost plnit také v Domově u Agáty.

Chci ještě jednou poděkovat vrchní sestře Bc. Dagmar Kultové za skvělé zorganizování praxe, laskavost a profesionální přístup k nám jako ke studentům. Také poděkování patří i všemu personálu, který se nás s velkou trpělivostí a laskavostí snažil co nejvíce naučit. Iryna K.